Pobieralnia

Ranking 10 programów które warto zainstalować

po reinstalacji systemu lub po zakupie nowego komputera-Zapraszamy!


 

1. AVG Free – darmowy antywirus 

 

Mnóstwo funkcji i zadziwiająca prostota

 

Bezpłatny antywirus stał się jeszcze lepszy. Aktualizacje zabezpieczeń są teraz dostarczane w czasie rzeczywistym, skanowanie obejmuje zarówno złośliwe oprogramowanie, jak i problemy z wydajnością, a szkodliwe pliki są blokowane jeszcze przed pobraniem na komputer. Program ma też nowy, prosty interfejs, który dokładnie wskazuje zakres ochrony. Skuteczna ochrona, która nie spowalnia komputera!

 

 AVG Free – darmowy antywirus do pobrania tutaj    


 

2. ALLPlayer – odtwarzacz większości formatów Video

ALLPlayer w wersji 8 to całkowicie nowy ALLPlayer, nowy silnik z ulepszoną obsługą najnowszysch standardów audio i video, takich jak obsługa 4K, UltraHD czy WebM, wprowadza także usprawnienia w obsłudze i jakości wyświetlanych napisów. Łącząc się z czołowym serwisem z napisami Napisy24 oraz takimi bazami jak Napiprojekt i międzynarodowym serwisem Opensubtitles.org, ALLPlayer automatycznie pobierze idealnie dopasowane napisy w wybranym języku. 
ALLPlayer 8 to także zaprojektowana nowa playlista, co z pewnością ucieszy miłośników seriali oraz tych użytkowników, którym ALLPlayer służy jako odtwarzacz muzyki i radia internetowego, w którym lista stacji jest codziennie aktualizowana. Wbudowana w playlistę wyszukiwarka pozwoli łatwo znaleźć na dysku szukany utwór muzyczny lub film. ALLPlayer od lat znany jest z bardzo przydatnej funkcji jaką jest automatyczne pobieranie dopasowanych napisów do filmów i seriali. Funkcja ta działa również podczas streamowania materiałów wideo z internetu. ALLPlayera można również obsługiwać za pomocą smartfona z systemem Android i iOS

Najnowszy ALLPlayer pobierz tutaj

 


 

3. cCleaner – zwiększanie wydajności systemu

 CCleaner to bezpłatna aplikacja przeznaczona do optymalizacji i usuwania z systemu zbędnych plików pozostawionych przez inne programy. Pozwala na wyczyszczenie zarówno dysku twardego jak i rejestru z niepotrzebnych i spowalniających komputer danych. Dzięki swoim funkcjom program postrzegany jest również jako jedno z najlepszych narzędzi do ochrony prywatności.Aplikacja umożliwia, za pomocą jednego kliknięcia, wyczyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie w tym listy odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies) oraz tymczasowych plików internetowych.

Program do pobrania tutaj


4. OpenOffice.org

 

Praca na komputerze oznacza z reguły konieczność korzystania z pakietu biurowego. Niestety, Microsoft wysoko ceni swojego Office'a. Zakup licencji, nawet po uwzględnieniu różnych zniżek (np. dla studentów), nadal jest sporym wydatkiem.

O miano godnego zastępcy od wielu lat walczy OpenOffice, a właściwie — po kolejnej zmianie nazwy - OpenOffice.org. Ten rozbudowany pakiet biurowy w założeniu ma stanowić w pełni funkcjonalny i darmowy odpowiednik Microsoft Office'a.

Najlepszy ze wszystkich, Apache OpenOffice można pobrać i używać całkowicie bez żadnych opłat licencyjnych. Podobnie jak wszystkie programy Apache Software Foundation, Apache OpenOffice jest darmowy . Apache OpenOffice jest wydany na licencji Apache 2.0 . Oznacza to, że możesz z niego korzystać w dowolnym celu - krajowym, komercyjnym, edukacyjnym, administracji publicznej. Możesz zainstalować go na tylu komputerach, ile tylko chcesz. 

 

Program do pobrania tutaj    Polska wersja językowa tutaj


 

5. Notepad++ – rozbudowany edytor tekstu 


Program jest napisany w czystym C++ z wykorzystaniem Win32 API przez programistę o pseudonimie Don Ho. Interfejs programu jest dostępny w wielu językach – także po polsku.Notepad++ – rozbudowany edytor tekstu (i zamiennik systemowego Notatnika) oparty na projekcie Scintilla, rozpowszechniany na licencji GNU GPL.

PobierzNotepad++ Installer 32-bit x86   PobierzNotepad++ Installer 64-bit x64


 

6.K-Lite Codec Pack

 


K-Lite Codec Pack to zbiór oraz wielu różnego rodzaju narzędzi umożliwiających odtwarzanie licznych formatów plików audio i wideo. Do pakietu dołączony jest prosty odtwarzacz Media Player Classic, który jest bardzo lekki i łatwy w obsłudze, a przy tym potrafi korzystać ze wszystkich dobrodziejstw oferowanych przez te kodeki. Pakiet zawiera dodatkowe narzędzie do usuwania przestarzałych lub uszkodzonych kodeków. W pakiecie znajduje się również oprogramowanie madVR do renderowania obrazu wideo. Jest to zdecydowanie najlepszy pakiet kodeków w sieci, z którego powinien korzystać każdy, kto często używa komputera jako odtwarzacza filmów.

Te pakiety kodeków są zgodne z systemami Windows XP, Vista, Windows 7, 8, 8.1 i 10. 
Pakiety zawierają kodeki 32-bitowe i 64-bitowe, więc doskonale sprawdzają się w wersjach systemu Windows w wersji x86 i x64.

Pobierz tutaj


 

7.KeePass

Bezpieczeństwo jest najważniejsze – dlatego też warto rozpocząć korzystanie z komputera od instalacji programu KeePass. Jest to menedżer haseł, który zapisuje i przechowuje nasze dane logowania na różnych stronach internetowych. Zachowuje przy tym maksymalny poziom bezpieczeństwa – nie trzyma na komputerze żadnych plików, a bazę danych szyfruje przy pomocy licznych algorytmów, takich jak AES, SHA-256 czy Twofish. Istotnymi zaletami są: przejrzysty interfejs oraz funkcje dodatkowe – między innymi generator haseł i kreator kopii zapasowy

 

Pobierz tutaj


 

 

8.OneNote 

 

OneNote to cyfrowy notatnik, a właściwie wirtualny asystent. Dzięki synchronizacji w chmurze dostęp do jego zawartości mamy nie tylko z poziomu komputera, ale też na urządzeniu mobilnym. Dlaczego warto mieć OneNote przy sobie? Przede wszystkim dlatego, że pozwala on na sporządzanie notatek i list zadań do zrobienia – także odręcznie – gdzie tekst możemy modyfikować, to znaczy: zakreślać, zmieniać jego format itp. Program umożliwia też wykonywanie szkiców i wstępnych projektów oraz zapisywanie wycinków ze stron internetowych. Znacząco usprawnia organizację pracy – również zespołowej, dzięki opcjom udostępniania.

Pobierz tutaj


 

9.CPU-Z

 

Aplikacja jest dostępna w dwóch wersjach - instalacyjnej oraz niewymagających instalacji (obydwie kompatybilne z 32- i 64-bitowymi systemami operacyjnymi). Oprócz tego udostępniono specjalną wersję dla systemu Windows 98, a także edycje ze skórkami ASRock OC Formula, ASRock Taichi, ASUS ROG, Cooler Master, Gigabyte, Gigabyte Aorus oraz MSI Dragon (jeszcze niedostępne w nowej wersji 1.85).

 

 

Pobierz:

CPU-Z 1.85 (instalator)

CPU-Z 1.85 (zip)

CPU-Z 1.78.1 (Windows 98)

CPU-Z 1.84 (ASRock OC Formula)

CPU-Z 1.84 (ASRock Taichi)

CPU-Z 1.84 (ASUS ROG)

CPU-Z 1.84 (Cooler Master)

CPU-Z 1.84 (Gigabyte)

 CPU-Z 1.84 (Gigabyte Aorus)

CPU-Z 1.84 (MSI Dragon)

 


 

10.CDBurnerXP

 

Darmowa aplikacja do nagrywania płyt CD i DVD, w tym Blu-ray i HD-DVD.Zawiera również funkcję nagrywania i tworzenia obrazów ISO, a także interfejs wielojęzyczny. Wszyscy, nawet firmy, mogą z niego korzystać bezpłatnie.

Zrzut ekranu

Kluczowe cechy

  1. nagrywa wszystkie rodzaje płyt
  2. audio-CD z przerwami między ścieżkami lub bez nich
  3. nagrywa i tworzy pliki ISO
  4. weryfikacja danych po procesie wypalania
  5. tworzy płyty startowe
  6. wielojęzyczny interfejs
  7. bin / nrg → Konwerter ISO, prosty druk okładek i wiele więcej!
  8. Systemy operacyjne: Windows 2000 / XP / 2003 Server / Vista / 2008 Server / Win7 / Win8 / 2012 Server / Win10 (x86 / x64)

Pobierz tutaj